Menu Zavřeno

Mezi postavami jsou některé, které jsou ve skutečnosti UI – všechny jsou však napsány tak, aby začínaly s předpokladem, že jsou lidmi. Tento přístup jsme zvolili, abychom přinesli do popředí otázky lidskosti a identity. Umělé inteligence nebude možno rozeznat, než je larp odhalí. 

Postavy jsou z většiny předepsané a hráčům budou přiděleny na základě dotazníku. Všechny postavy jsou genderově neutrální. Co to v praxi znamené? Každou postavu může hrát kdokoliv. Postavy budou mít vždy stejné příjmení (bez -ová) a první písmeno křestního jména. Jaké křestní jméno zvolíte ale záleží na vás. Stejně tak vy sami určujete pohlaví a gender postavy, kterou budete hrát.

Každá postava je jiná, ale všechny mají společné to, že tráví více času ve virtuálním světě, než v tom fyzickém.

Popisy postav jsou relativně krátké a mají sloužit jako kostra, na které můžete stavět. Mnohé podrobnosti a konkrétní údaje jsou úmyslně neupřesněné, nebo v postavě úplně chybí. Budete tak mít možnost si svou postavu promyslet, rozvinout prvky, které vás zaujmou a zformovat charakter tak, aby odpovídal zážitku ze hry, ve který doufáte. 

Postavy jsou rozděleny do pěti skupin po čtyřech osobách. Čtveřice charakterů se mezi sebou vždy velmi dobře znají (většinou výlučně z online prostředí) a jsou propojeny silnými emotivními vazbami. Konkrétní vztahy budete mít v postavě vždy načrtnuty, ale bude na vás, abyste si je dotvořili. Mimo svou primární herní skupinu pak každý zná také dvě postavy z jiných skupin. 

Každá postava zahrnuje i návrh na vztah, který může být romantický – zdůrazňujeme ale, že je to opravdu jen návrh a sami se vždy můžete rozhodnout, zda romantiku chcete nebo nechcete hrát.

Ústřední témata larpu zůstávají zachována bez ohledu na postavu, ale každá skupina má jinou dynamiku a téma, na které se zaměří.

Kolegové jsou skupina zaměstnanců a zaměstnankyň korporace Hive. Jelikož Hive umožňuje pracovat ve virtuálním prostředí, láká tenhle typ práce lidi, kteří většinu svého života žijí online.

Teď, když je tým sekce Qualia připraven zahájit širší testování, přibral zaměstnance z jiných týmů a oddělení korporace, aby pomohli monitorovat experiment.

Členové a členky téhle „Rodiny“ se nikdy osobně nesetkali a až do nedávna ani nevěděli, že jsou příbuzní. Všichni se přihlásili na stránku „D-N-Ancestry“, která nabízí genetické testy a kterou, kdo by to byl řekl, vlastní Hive. Kromě informací o zdraví a původu stránka nabízí také možnost propojit uživatele a uživatelky s osobami, se kterými sdílí DNA. “Rodina” navázala kontakt právě tímto způsobem – na základě genetických testů –  a v online světě mezi nimi začala vznikat poněkud neobvyklá mezilidská pouta.

V posledních pěti letech se skupina A-Eyes stala světovou senzací. Tato hudební skupina složená ze samých UI vystupuje převážně online, na velkých virtuálních koncertech, které propojují fanoušky a fanynky z celého světa. 

Na scéně měly hlavní slovo dva fankluby, které původně byly známé svou rivalitou. Proto byl pro většinu lidí šok, když kluby oznámily, že se sjednotí v jeden společný fanklub pod novým názvem: Motherboard. Zastánci tohoto kroku trvají na tom, že prospěje jednotě mezi fanoušky. Zatím však těch prvních pár měsíců po sloučení provázely rozbroje a nespokojenost.

Weave of Sorcery 9 (WoS9) je nejnovější a nejlepší MMO od společnosti Hive, které spojuje hráče za všech koutů světa, všech genderů, kultur a sociálních skupin. Tato hra s přelomovou grafikou, strhujícím příběhem a vestavěnými UI vedlejšími postavami umožňuje hráčům hrát spolu a sdružovat se v gildách. Gilda je nesourodá skupina povah a věků, stmelená společnou láskou ke hře. Důvody, proč se jednotlivé postavy do hry tak hluboce ponořily, mohou být různé, ale přes všechno drama je hra nakonec vždycky svede dohromady.

Projekt Orfeus společnosti Hive se zaměřuje na pomoc těm, kteří truchlí nad ztrátou někoho blízkého. Projekt má podobu několika samostatně řízených skupin pro podporu pozůstalých. Tato skupina je jednou z nich. Podpůrná skupina je bezpečným místem, kde mají členové možnost mluvit s ostatními, kteří čelí podobné životní situaci. Je to místo pro sdílení a podporu, které pomáhá svým členům, aby si sami pomohli k uzdravení.